Pomoc dzieciom w Afryce

W trakcie naszych podróży do Afryki, a w szczególności do Tanzanii, niejednokrotnie zetknęliśmy się   z dramatem wielu ludzi, w tym osób bezdomnych i opuszczonych dzieci żyjących samotnie w skrajnej biedzie. Znacząca część z nich znalazła się w tak trudnej sytuacji życiowej z powody przemocy domowej i seksualnej, choroby lub śmierci ich najbliższych. Na ulicach miast takich jak Arusha czy Moshi przy Kiilimanjaro co noc zbiera się grupa dzieci w poszukiwaniu jedzenia i schronienia. W ciągu dnia zbierają złom, aby zarobić równowartość naszych 40 groszy, bo tyle mniej więcej wynosi dzienna kwota pozwalająca na przeżycie.

 

Dla nas żyjących zupełnie w innych realiach, jest to wprost niewyobrażalne. Odwiedzając te miejsca mieliśmy okazję poznać wspaniałych ludzi zaangażowanych w pomoc swojej społeczności. Jedną z nich jest koordynator z organizacji Amani Children’s Home Salma Khatibu, która prowadzi ośrodki wspierające dzieci żyjące na ulicy. W ośrodkach tych oprócz wyżywienia, dzieci uczone są zawodów, a najzdolniejsze z nich mogą rozpocząć naukę. Nasze długie rozmowy podczas licznych wizyt zainicjowały organizację zbiórek niezbędnych dla dzieci rzeczy. W akcję również zaangażowały się nasze polskie dzieci, które przekazały zebrane przez siebie pieniądze na rzecz Amani Children’s Home. Opowiedziały swoim rówieśnikom o Polsce przygotowując krótki filmik. Jesteśmy z Amani Children’s Home w stałym kontakcie i planujemy kolejne działania pomocowe.

 

Afryka to przede wszystkim wspaniali, wartościowi i ambitni ludzie, którym podając pomocną dłoń możemy otworzyć drzwi do kariery zawodowej i rozwoju lokalnego biznesu. Działania te umożliwia współpraca z renomowanym Uniwersytetem w Dar Es Salaam, który skupia najzdolniejszą tanzańską młodzież. Fundacja „Let us be USAWA” naturalnie wpisuje się we wspomniane obszary pomocy i daje szansę na jej jeszcze większe rozwinięcie.

Wesprzyj

Przekaż kwotę na cele statutowe:

Płatności realizowane są przez TPAY

© 2022 Fundacja USAWA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin