O fundacji

Powstanie fundacji „Let us be USAWA” było naturalnym procesem, wynikającym z potrzeby serca, wspólnych obserwacji i nasuwających się nam wniosków. Nazwa ta jest połączeniem słów angielskich i słowa „usawa” pochodzącego z języka swahilii, które oznacza równość.

Dla nas równość ma szerokie znaczenie: od równego dostępu do opieki medycznej i szeroko pojętej pomocy wszystkim ludziom w potrzebie, poprzez szerzenie idei równości praw niezależnie od płci, wieku, wyznania i narodowości, aż po możliwość swobodnego wypowiadania się w każdej kwestii.

Fundacja „Let us be USAWA” to miejsce w którym wszyscy mogą dzielić się pomysłami, wymieniać doświadczenia, wspierać się nawzajem i realizować idee, które na pierwszy rzut oka są nieosiągalne i pozostają tylko w kwestii marzeń. Niewątpliwie mówimy tu o ambitnych celach, które wymagają know-how, talentu, wiary i cierpliwości, aby je osiągnąć.

Język swahili w nazwie to nie przypadek czy zwykła gra słów. Od wielu lat podróżujemy do Afryki, gdzie spotykamy swoich przyjaciół i podziwiamy ich kulturę, historię i tradycję. Naszym zamiarem było stworzenie organizacji, która służy innym i rozpowszechnia naszą ideę:

„My little fight for a better world”

Jesteśmy organizacją skupiającą i otwartą dla ludzi podobnie myślących.

Koncentrujemy się przede wszystkim na inicjatywach, które są najważniejsze dla nas i dla naszych afrykańskich przyjaciół. Dlatego pomagamy ubogim dzieciom i ich rodzinom, uchodźcom, osobom chorym onkologicznie, osobom z niepełnosprawnościami oraz utalentowanej młodzieży. Staramy się również uświadamiać społeczeństwo o nieodwracalnych zmianach klimatycznych. Wymienione obszary to tylko jedne z wielu w których działamy.

Historia wielokrotnie pokazywała, że nawet jeden zwykły człowiek może mieć wielki wpływ na życie innych, zwłaszcza tych bezbronnych. Wierzymy w to, że nas będzie więcej, a co za tym idzie, zwiększy to rezultaty naszych działań. Mamy ogromną nadzieję, że zgromadzimy tutaj ludzi, którzy będą odważnie dzielić się swoimi historiami, radami i inicjatywami.

Serdecznie zapraszam do współpracy z nami!

Robert Sadowski
Prezes Fundacji „Let us be USAWA

Wesprzyj

Przekaż kwotę na cele statutowe:

Płatności realizowane są przez TPAY

© 2022 Fundacja USAWA. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin